Pistacijų pudingas

Jums reikės:

1 puodelio nesūdytų pistacijų

1 didelio kiaušinio

2 didelių kiaušinių trynių

2 šaukštų kukurūzų krakmolo

⅛ šaukštelio druskos

2 šaukštų sviesto

¼ šaukšto vanilės ekstrakto

½ puodelio cukraus

2 puodelių pieno

Plaktos grietinėlės

Pagaminimas:

Pirmiausia į smulkintuvą supilkite pistacijas ir malkite maždaug apie 3-4 minutes. Tuomet ten įpilkite cukraus ir 2 šaukštus pieno. Viską dar kartą smulkinkite tol, kol susidarys į pastą panaši masė. Gautą pastą sumaišykite su likusiu pienu ir dideliame puode ant vidutinės ugnies virkite viską maišydami, kad neliktų jokių gumuliukų. Kol pudingas kaitinamas, į smulkintuvą įpilkite likusio cukraus, įmuškite kiaušinį, sudėkite jo trynius, kukurūzų krakmolą ir įberkite druskos. Viską vėl gerai išmaišykite. Baigus maišyti į gautą mišinį lėtai maišydami įpilkite ½ puodelio šilto pieno.

Gautą mišinį supilkite į puodą, kuriame virė pienas ir pistacijų pasta. Viską virkite ant vidutinės ugnies, nuolat maišydami, kol pudingas pradės burbuliuoti ir tirštėti. Tuomet puodą nuimkite nuo ugnies, sudėkite sviestą ir vanilės ekstraktą. Viską maišykite tol, kol sviestas ištirps.

Galiausiai pudingą padalinkite porcijomis, sudėkite į indelius, juos uždenkite maistine plėvele ir padėkite į šaldytuvą, geriausia pudingą šaldytuve laikyti apie 4 valandas. Kai pudingas sustings – papuoškite jį plakta grietinėle ir smulkintomis pistacijomis. Skanaus!